Napisz plan wydarzeń z tekstu tułaczka odyseusza

Pobierz

Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Odys w…Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Spotkanie z Penelopą.. Motyw wędrówki i podróży pojawia się literaturze bardzo często.. 40 dni ostatniego, dziesiątego roku tułaczki Odyseusza (z tego dziewiętnaście dni podróży do wyspy Feaków - siedemnaście na tratwie, dwa wpław).. Pomoc Feaków.. Itaka: Rady bogini Ateny (tajemnica).. 2012-10-05 20:49:39; Napisz dość ogólny składający się minimum z 6 punktów plan wydarzeń lektury "Kamienie na szaniec"?. jest ich 13!. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Tułaczka Odyseusza - plan Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza 1. polifem prosi Posejdona aby utrudnił Odyseuszowi powrót do domów.. Opuszczenie Troi; 2.. Uczeń ma sworzyć definicje tych terminów odpowiednio numerując słowne rozwiazaniaz prawej kolumny.Ogigia, XII w p.n.e. Bardzo tęsknię za Tobą, Telemachem i ojcem.. Opowieść Odyseusza.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem..

Formatowanie tekstu ...Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza 1.

Opieka Ateny.. 7.Tułaczka Odyseusza - opis przygód bohatera w drodze spod Troi do rodzinnej Itaki.. 2011-10-18 19:09:07c).sztuczka Odyseusza i wydostanie się z niewoli D).. Miejsca w których się zatrzymał.. Poza swoim oczywistym znaczeniem dosłownym ma on bardzo symboliczne znaczenie i często używa się ich jako metafory poszukiwania sensu życia.Przydatność 60% Plan wydarzeń z fragmentu tekstu Robinsona Crusoe.. Opuszczenie Troi.. Przez admin .. Nieudane rozniecenie ognia za pomocą kawałków drewna.. Odys dowodził 12 okrętami greckimi.. za najlepszą odp.. towarzysze Odyseusza nieświadomie wypuszczają z worka wszystkie wiatry rozpoczynające nowy okres tułaczki.Plan wydarzeń.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Tułaczka Odyseusza 1.. Wieczerza.. Opuszczenie Troi; 2.. Opuszczenie Troi; 2.. Do zeszytu wpisz rozwiązanie zad.. Grabież miasta Ismaros a) atak i pozostanie na brzegu, b) zemsta Kikonów z głębi kraju 3.. Po opuszczeniu Troi gwałtowna wichura rozdzieliła floty Agamemnona i Odyseusza, kierujące się w stronę Itaki.Opowiada o tułaczce Odyseusza po wielkiej wygranej pod troją.. Wraz z załogą, podczas zwiadów odkrywa grotę jednego z nich.. Wyślij zad.. 1/157.Cele operacyjne: Po lekcji uczeń potrafi: - redagować plan ramowy wydarzeń, - przekształcać plan ramowy w szczegółowy, - podać treść utworu J. Parandowskiego Tułaczka Odyseusza, - konstruować mapę skojarzeń do słowa podróż, - podawać synonimy wyrazu podróż, - tworzyć mapę mentalną, - czytać tekst ze zrozumieniem..

Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.

Burza oddzieliła jego flotę od okrętów Agamemnona.. Polifem-tak.Napisz ramowy plan tułaczki Odyseusza w formie równoważników zdań, następnie wybierz trzy dowolne punkty planu i dopisz do nich zdarzenia szczegółowe w podpunktach.. Podróż na ziemię Cyklopów: a) wędrówka w głąb kraju, b) wejście do pieczary Polifema, d) zjedzenie kilku osób przez olbrzyma, e) podstęp .Ułóż plan wydarzeń tułaczka odyseusza 2013-02-07 18:32:12" tułaczka odyseusza" -> plan?. Odyseusz na początku podróży trafia na wyspę Cyklopów.. Podróż na ziemię Cyklopów: a) wędrówka w głąb kraju, b) wejście do pieczary Polifema, c) przedstawienie się imieniem .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Wraz z załogą, podczas zwiadów odkrywa grotę jednego z nich.. Próba odnalezienia krzemienia.. Odyseusz na początku podróży trafia na wyspę Cyklopów.. Pie śń I. Inwokacja do Muzy.. 7. pojednanie Odyseusza i króla wiatrów Eola, który daruje mu wszystkie wiatry a).. Odyseusz, król wyspy Itaki, który wsławił się podczas dziesięcioletniej wojny trojańskiej, po jej zakończeniu jak najszybciej pragnął zobaczyć żonę Penelopę i syna Telemacha.Nie sprawdziły się jego oczekiwania, że powrót zajmie mu dwa tygodnie.• Odyseja, Homer - streszczenie i plan wydarzeń • Odyseja, Homer - streszczenie i plan wydarzeń • Iliada, Homer - streszczenie, plan wydarzeń • Nieznana (wymyślona) przygoda Odyseusza - kartka z pamiętnika • Topos homo viator na przykładzie Odyseusza • Odyseusz opowiada Telemachowi o swoich przeżyciach na wyspie CyklopówDługi, krzepiący sen Odyseusza..

2.W postaci równoważników zdań zapisz plan wydarzeń do tekstu, czyli etapy tułaczki Odyseusza.

Cyklopi a) wyprawa w głąb wyspy i do jaskini jednego z Cyklopów, b) pożarcie kilku ludzi przez Polifema, c) upicie i wyłupienie oka olbrzymowi, d) ucieczka pod baranami, e) wyjawienie imienia Odyseusza, f) klątwa, 5.Napisz plan wydarzeń z podpunktami jednej przygody z lektury "Przygody Odyseusza" .. TEMAT 2: Od przygody do przygody, lecz stale daleko do domu rodzinnego - tułaczka Odyseusza.. napisz po kolei do jakich miejsc dotarł Odyseusz w ciągu swojej10 letniej tułaczki.. Igrzyska sportowe.. Podróż na ziemię Cyklopów: a) wędrówka w głąb kraju, b) wejście do pieczary Polifema, d) zjedzenie kilku osób przez olbrzyma, e) podstęp .1.. Autor tekstu jest nieznany, ale Jan Parandowski zebrał i ułożył przygody w odpowiedniej kolejności.. Napisz plan zdarzeń tułaczki Odysa.. Autor przestawił w dziele dziesięcioletnią tułaczkę bohatera, któremu gniew bogów uniemożliwiał rychły powrót do ojczyzny.. Nie lubi go także Helios, któremu towarzysze Odyseusza zabili kilka z ulubionych wołów, jakie hodował na swojej wyspie.Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza 1.. Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze.. Tułaczka Odyseusza - przyczyny.. Żadnych szans na wydostanie sie z wyspy.. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4..

Polifem-tak...Wędrówka, wyprawa, tułaczka - podróż niejedno ma imię.

2011-04-19 16:11:13; Napisz plan wydarzeń z podpunktami jednej przygody z lektury "Przygody Odyseusza" .. Telemach poznaje ojca.. Rozbicie sie Robinsona, na bezludnej wyspie.. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3.. Rozpacz bohatera.. 2012-10-05 20:49:39 Czy macie plan ramowy do opowieści " Tułaczka Odyseusza " 2010-02-23 18:11:07 Załóż nowy klubTag: Tułaczka Odyseusza plan wydarzeń "Odyseja" plan wydarzeń.. Wypłynięcie z Troi, 2. najNapisz na 20 punktów plan wydarzeń tułaczki Odyseusza daje NAJ tylko niebierzcie z internetu tylko napiszcie swoje i niepodawajcie mi jakiś linków tylko .Opowiada o tułaczce Odyseusza po wielkiej wygranej pod troją.. Zwycięstwo.Sprawdzian ma na celu sprawdzić ogólną wiedzę o micie.. Język - dialekt joński, którym napisane są eposy - wskazuje natomiast na pochodzenie autora z Azji Mniejszej, może ze Smyrny, .Przyczyną jego tułaczki jest krzywda wyrządzona cyklopowi Polifemowi, przez co naraził się jego ojcu - bogu morza Posejdonowi.. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4.. "Odyseja" Homera opowiada o losach króla Itaki, Odyseusza, jednego z greckich wodzów, biorących udział w oblężeniu i zniszczeniu Troi.. Tułaczka Odyseusza - plan wydarzeń - Odrabiamy.plZadanie: ułóż plan wydarzeń mit pt tułaczka odyseusza Rozwiązanie:1 troia zostaje zdobyta 2 przebywanie u kikonów 3 przybycie na ląd 4 spotkanie z tubylcami 5 smakowanie lotosu 6 tułaczka po morzu 7 postuj na wyspie 8 spotkanie z cyklopem 9 pogawędka z polifem 10 odyseusz wydłubuje oko cyklopa 11 wydostanie się z jaskini 12 odpływanie i przechwalanki 13 polifem modli się 14 .tułaczka Odyseusza.. Po zakończeniu wojny trojańskiej mieliśmy zamiar od razu wrócić do domu, lecz rozpętała się straszliwa burza i nasze okręty zboczyły z kursu.1.Przeczytaj tekst "Tułaczka Odyseusza" s. 148-156.. Składa się z dwóch kolumn: w lewej znajdują się ponumerowane terminy związane z mitem, w drugiej - ułożone w rozsypce - krótkie wyjaśnienia tychże terminów.. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4.. Autor tekstu jest nieznany, ale Jan Parandowski zebrał i ułożył przygody w odpowiedniej kolejności.. Spotkanie z Nauzykaą, córka króla Feaków.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Kraina Lotofagów a) przygoda z lotosem, 4.. Walka z zalotnikami.. TEMAT 2: Tułaczka Odyseusza..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt