Opis obrazka angielski ustny

Pobierz

Zaczniemy od nagrania z serwisu e-korepetycje.net ("Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów")Opis obrazka i 3 pytania Zacznijmy od samego początku.. Dziś mam dla Was drugi wpis dotyczący matury ustnej - w ubiegłym tygodniu przyglądaliśmy się temu, jak przygotować się do pytań wstępnych i odgrywania ról, a dziś przed nami opis obrazka i odpowiedź na związane z nią pytania.MATURA USTNA: ZESTAW 2 Zestaw 2 • kultura • praca • zdrowie Egzamin maturalny z języka angielskiego Wersja dla zdającego Zadanie 1 3 minuty Jesteś jednym z organizatorów Święta Książki - szkolnej imprezy promującej czytelnictwo, z której dochód zostanie przekazany na rzecz wybranej organizacji charytatywnej.Opis obrazka - stałe zadanie w trakcie matury ustnej z angielskiego Fiszki do nauki wypowiadania doskonałego opisu obrazka to zestaw fraz, określeń i wypowiedzi, dzięki którym egzaminator od razu rozpozna solidną naukę poprzedzającą egzamin.OGÓLNE INFORMACJE DOTYCZĄCE USTNEGO EGZAMINU MATURALNEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO: Część ustna egzaminu maturalnego z języka angielskiego trwa około 15 minut.. Ustny opis ilustracji w języku angielskim bywa stresującym zadaniem, z którym wiele osób ma pewne problemy.. Opis obrazka po angielskuto coś z czym mamy do czynienia przede wszystkim na maturze ustnej z angielskiego..

Opis obrazka - przykład 4.

Matura ustna z angielskiego - Materiał stymulujący Zadanie 3: Wypowiedź na podstawie materiału stymulującego i odpowiedź na 2 pytania Pamiętaj: Masz 5 minut na realizację tego zadania, w tym około minuty na zapoznanie się z treścią i przygotowanie.. Najlepiej omówić w paru krótkich zdaniach czego dotyczy polecenie oraz jakie masz możliwości do wyboru.. Poprzez opis obrazka w języku angielskim nie tylko pokazujemy, iż znamy język i potrafimy go użyć w celu .Ustny opis ilustracji w języku angielskim.. Klikamy w "utwórz projekt", pojawi się wtedy okno wyszukiwarki.. Ta część egzaminu jest najtrudniejsza, gdyż sprawdza umiejętność doboru odpowiednich argumentów.. "There are (ile) pictures to choose from.Przykład opisu zdjęcia w języku angielskim, na którym mała dziewczynka siedzi na kanapie ze swoim psem znajdziesz tutaj.. Zdający opisuje ilustrację przedstawioną w wylosowanym przez siebie zestawie i odpowiada na trzy pytania związane z tematyką zdjęcia.. W zdaniu tym najważniejsze jest odpowiedzieć na 3 podstawowe pytania.. Udostępnij: Paweł Polejowski Uczy Polaków języka angielskiego i obcokrajowców języka polskiego..

Opis obrazka nie jest niczym trudnym.

Zadanie 2: Opis obrazka i odpowiedź na 3 pytania (4minuty na realizację; brak czasu na przygotowanie)Opis miejsca, osoby, sytuacji, opis obrazka (cz. pisemna) List nieformalny (cz. pisemna) List formalny (cz. pisemna) CZĘŚĆ USTNA.. Nawet jeśli w tej chwili uważasz, że płynnie posługujesz się tym językiem, na pewno poniżej znajdziesz chociaż kilka zwrotów, które warto dodać do Twojego słowniczka.Pomimo tego, że zadanie trzecie na maturze ustnej wydaje się być najtrudniejsze, nie należy się go bać.. Zapraszamy do zapoznania się z przydatnymi zwrotami i słownictwem, dzięki którym opisywanie ilustracji po angielsku już nigdy nie będzie problemem!. Mam nadzieję, że u Was praca wre i że przygotowania idą pełną parą.. OPIS OBRAZKA + PYTANIA Describe the picture.Matura ustna z języka angielskiego Materiał stymulujący.. Opisywanie obrazka po angielsku to nie tylko dobranie odpowiedniego słownictwa, ale także umiejętność zaplanowania naszej wypowiedzi.Opis obrazka jest jednym z zadań maturalnych.Jest kilka sposobów rozwiązywania tego zadania.. z o.o. 2011 New Matura Success Pre-Intermediate PHOTOCOPIABLE Zestaw 1 • człowiek • podróżowanie i .Home » Egzaminy z języka angielskiego » Matura » Matura ustna » Opis obrazka » Opis obrazka - przykład 15 Opis obrazka - przykład 15 Średnio zaawansowany (B1) |Bez zbędnego rozpisywania się na temat opisu obrazka, chcemy, abyś przeczytał nasz wcześniejszy wpis, w którym znajdziesz dokładny opis tej części egzaminu..

... CKE, materiały, matura, matura ustna, opis obrazka, ustna.

W tym zadaniu po usłyszeniu polecenia: "Please, describe the picture".. Zadanie opisu obrazka trwa około 4 minut.Opisywanie obrazka może nam się przydać w przeróżnych sytuacjach zarówno w życiu codziennym jak i podczas zdawania egzaminów takich jak ustna matura z angielskiego.. Gdzie się znajduję?. Za taką wypowiedź dostaniecie cały jeden punkt, aż cały jeden punkt:).JĘZYK ANGIELSKI - Małgorzata Dydyk Email: 6 TYDZIEŃ LEKCJI ZDALNYCH 15.04.2020 r. - 17.04.2020 r. ITp - język angielski - podstawowy Proszę obejrzeć filmiki na YouTube: Opis obrazka po angielsku Opis obrazka - matura ustna z angielskiego Opis obrazka na maturze.Opisywanie obrazka po angielsku jest umiejętnością niezwykle praktyczną - dlatego też zadania z opisem obrazka pojawiają się na różnego rodzaju sprawdzianach, testach, a także na samej maturze z języka angielskiego.. Skorzystaj z tego czasu!Ogólny opis tej drugiej znajdziesz w naszym artykule "Jak wygląda matura ustna z języka angielskiego".. Kto jest?. Pamiętaj, to nie jest kolejny opis ilustracji..

Słownictwo i zwroty przydatne do opisu obrazka po angielsku: wydrukuj w pdf.

Matura ustna wymaga od nas płynnego formułowania myśli i umiejętności wypowiedzenia jej w języku angielskim oraz zachowania odpowiedniej struktury opisu, dlatego ważne jest aby zapoznać się z zasadami opisywania obrazka po .Opis obrazka po angielsku to jedno z zadań pojawiających się na maturze ustnej z języka angielskiego.. To co należy zapamiętać za każdym razem, gdy opisujesz zdjęcie to "zasada trzech wytycznych.. Pytania widzi tylko egzaminator.. Pamiętajmy, by się nim nie stresować - jest to zadanie o tyle przyjemne, iż wszystko, o czym powinniśmy powiedzieć, widnieje tuż przed naszymi oczami.. Zwroty przydatne w opisie ilustracjiOpis obrazka - matura ustna z angielskiego 30 lipca 2015 3 lutego 2017 Admin 0 Comment matura, opis obrazka.. Matura ustna z angielskiego często sprawia problem, ponieważ osoby, które gorzej radzą sobie z tym językiem i rzadko rozmawiają po .. Po wylosowaniu zestawu zdający od razu .. Jeśli przygotowujesz się do matury, pamiętaj o tym, aby przerabiać przykładowe zestawy, szukać dodatkowych argumentów online i robić dokładne notatki.Przykładowe opisy obrazka wraz z tłumaczeniem Opis obrazka po niemiecku - wzór nr 1.. Matura już tuż tuż!. Macie 4 minuty naOpis obrazka po angielsku jest jednym z zadań rozwijających umiejętność tworzenia spójnej i logicznej wypowiedzi ustnej, które może dotyczyć zarówno ilustracji jak i zdjęcia.. Zarówno pierwszy jak i drugi opis z pewnością przydadzą się na maturze.. Z tego tekstu dowiesz się natomiast, na czym dokładnie polega zadanie drugie na maturze ustnej, czyli opis obrazka po angielsku, oraz co zrobić, aby otrzymać maksymalną liczbę punktów.Kochaneczki!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt