Napisz jakie znasz sposoby oszczędzania wody w swoim gospodarstwie domowym

Pobierz

Z danych GUS wynika, że w Polsce nauczyliśmy się oszczędzać wodę i w gospodarstwach domowych zużywamy jej znacznie mniej niż nasi zachodni sąsiedzi.. Z o wiele większym zużyciem wody mamy jednak do czynienia w przypadku przemysłu i tu nie wystarczą już dobre nawyki.W tym artykule przedstawiam proste sposoby oszczędzania.. Warto się zastanowić nad kosztami związanymi z opłatami za wodę często ilość zużytej wody nie wynika bowiem z naszych autentycznych potrzeb, lecz będącej wynikiem czasem pozornie drobnych zaniedbań bądź niedopatrzeń.1.Podczas mycia zębów mieć zakręcony kran 2podlewać kwiatki konewką a nie zraszaczem czy wężem 3 Myć sie pod prysznicem 4.Podczas mycia naczyń nalać wody i zakręcić ją.. Nie wykorzystuj wody pitnej do schładzania czegoś.. Gromadzona w specjalnych zbiornikach deszczówka w wielu wypadkach może nawet w całości pokryć zapotrzebowanie na wodę używaną do prania, spłukiwania toalet, mycia podłóg, schodów, chodników, podlewania ogrodu, mycia samochodu.Oszczędzanie wody w gospodarstwie domowym.. 5.Myj samochód wodą z wiadra.. Ogromne ilości wody są zużywane przez przemysł i rolnictwo.. Poza tym piszę w niej o zarabianiu i zwiększaniu zarobków, negocjowaniu, optymalizacji podatkowej oraz .. Wydawałoby się, że zasoby wody są niewyczerpalne.W zasadzie na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o strukturę zużycia wody w gospodarstwie domowym, jest zużycie wody na cele kąpieli i cele higieniczne..

Poznaj najlepsze sposoby oszczędzania wody w domu!Oszczędzanie wody.

Jeśli stawiamy pierwsze kroki na rynku funduszy inwestycyjnych, to warto rozpocząć od tych produktów, które niosą ze sobą relatywnie mniejsze ryzyko, aby od razu nie "wejść na głęboką wodę".Statystyczny Polak zużywa ok. 100-120 litrów wody dziennie.. Woda jest dobrem, z którego korzystamy codziennie w różnych celach.. Około 15 litrów wody spływa bezsensownie, jeśli zapomnimy zakręcić zawór podczas mycia zębów.. Całkowite zużycie wody w USA wzrosło od 1900 roku o 1000%.. 6.Szczelnie zakręc wszystkie krany w domu.. Kąpiel w wannie pochłania 120 litrów wody, natomiast prysznic 60.. 4.Jeśli chcemy wprowadzić oszczędności w używaniu wody musimy zacząć od zmiany naszych nawyków i przyzwyczajeń.. Utrzymujmy czajnik w czystości - kamień wydłuża czas gotowania wody.. 9.Myjąc twarz nie ustawiaj ciśnienia na maksymalne 10.Pralke albo zmywarke używaj tylko gdy będą one .Dlaczego oszczędzać wodę?. Obecnie przeciętny Amerykanin zużywa aż dziesięciokrotnie więcej wody niż wielu mieszkańców krajów rozwijających się.Jesteśmy w stanie utracić nawet do 90 litrów wody w ciągu tygodnia z powodu kapiącego kranu!. Zakręcaj wodę podczas mycia zębów - dobrze wyrobić w sobie ten nawyk, aby niepotrzebnie nie zużywać wody podczas codziennej toalety..

Oto dziesięć podstawowych sposobów oszczędzania wody.

Polska ma mniej wody niż Hiszpania i Grecja.Gdy nie zakręcasz kranu podczas mycia zębów, marnujesz 5 litów wody.. Eliminacja cieknących urządzeń Cieknące spłuczki w toaletach oraz nieszczelne baterie to duża strata wody i dodatkowe koszty.Jeśli w gospodarstwie domowym zużywana jest duża ilość ciepłej wody to dobrą inwestycją na lata będzie sterownik cyrkulacji ciepłej wody ST-11 Eco Circulation.. Potrzebujemy wody do picia, prania, kąpieli, sprzątania domu, podlewania ogródka, mycia samochodu.. Bardziej zaawansowane podpowiedzi - obejmujące również przygotowanie do kolosalnych oszczędności na największych zakupach w życiu, np. zakupie mieszkania - znajdziesz w mojej książce "Finansowy ninja".. Pamiętajmy przy tym, by nie gotować jej za dużo, ale tyle - ile potrzebujemy (np. na 1 kubek herbaty).. W tym celu warto także zainwestować w zmywarkę, która zminimalizuje zużycie ciepłej wody, a w łazience zamiast kąpieli w wannie brać prysznic (można zaoszczędzić nawet ok 2 kWh energii).Gaz jest tańszy niż prąd, gwizdek daje nam szybko znać, że woda jest gotowa do użytku.. Oczywiście trudno mówić w tym zakresie o oszczędzaniu, ponieważ ten cel jest jak najbardziej racjonalny i stanowi podstawową konieczność człowieka.Oszczędzamy wodę kupując zmywarkę, która zużywa znacznie mniej wody i prądu (mycie pod bieżącą wodą zabiera o jedną trzecią wody więcej)..

Przeczytaj poniższy artykuł, przedstawione tutaj sposoby nauczą cię jak oszczędzać wodę.

Przed myciem naczyń usuwaj resztki jedzenia z talerzy.. Wydatki na wodę wielu gospodarstw domowych każdego roku rosną przynajmniej o kilkanaście procent i stanowią już poważny wydatek w domowym budżecie.Oto 10 najlepszych sposobów oszczędzania wody w gospodarstwie domowym: uszczelnij spłuczki w toaletach oraz wszystkie baterie przy umywalkach, zlewach, wannach czy prysznicach.. 8.Gdy spłuczka ma dwa przyciski jeden większy drugi mniejszy, używaj mniejszego.. Należy zmywać naczynia w zmywarce dopiero wtedy, kiedy uzbiera się pełna komora.odpowiedział (a) 23.03.2010 o 19:18: 1.. Człowiek zaś w gospodarstwie domowym, rolnictwie czy przemyśle korzysta przede wszystkim z zasobów słodkiej wody podziemnej , która stanowi zaledwie 0,7% .Bardziej skomplikowanym technicznie i kosztownym sposobem oszczędzania wody w domu jest wykonanie instalacji deszczowej.. Zaobserwuj, przy jakich czynnościach wykonywanych w twoim gospodarstwie domowym woda bieżąca jest zużywana w sposób ciągły.Podstawowe zasady oszczędzania znamy już od dawna: prysznic zamiast kąpieli, mycie zębów czy golenie przy zamkniętym kranie, czy też korzystanie ze zmywarki zamiast ręcznego zmywania..

To wcale nie takie trudne!Przeciętne zużycie wody w gospodarstwie domowym to od 150 do 200 lirów dziennie.

Doskonale obrazują to dane zebrane przez Oras - pokazujące sposoby Polaków na oszczędzanie wody.Proste zasady oszczędzania prądu i wody, które warto wprowadzić w gospodarstwie… Proste zasady oszczędzania prądu i wody, które warto wprowadzić w gospodarstwie domowym Jedni robią to dla podreperowania domowego budżetu, inni ze względu na ekologię i troskę o środowisko.Jedna trzecia wody wykorzystywanej w przeciętnym gospodarstwie domowym w krajach zachodnich spływa właśnie przez muszlę klozetową.. Często nie zdajemy sobie sprawy z ilości wody jaką zużywamy na darmo.Sposoby na oszczędzanie wody w domu Koszty wody, zwłaszcza w dużych miastach rosną gwałtownie już od kilku lat.. Potencjalna oszczędność: kilka złotych na jedną kąpiel.. Także pralki nowego typu dostosowują pobór wody do ilości prania (wybierajmy modele w najwyższych klasach energetycznych, od A do A++).oszczędzanie wody w domu - ilość porad 7.. Należy prać tylko wtedy, gdy ma się wystarczającą ilość ubrań, aby wypełniły całkowicie pralkę.. Tanie ogrzewanie domu to także oszczędzanie wody.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Sposób, w jaki sposób gospodarujemy wodą, ma ogromny wpływ na wszystkie gatunki jakie obecnie żyją na naszej planecie i na te, które będą ją zamieszkiwać za wiele lat.. Zmywanie naczyń przy otwartym kranie powoduje jeszcze większe straty.. Zwróć uwagę również na to czy nie cieknie z węża ogrodowego.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Urządzenie rozwiązuje kłopoty z cyrkulacją ciepłej wody sprawiając, że jest dostarczana do punktu poboru niemal natychmiast - na życzenie użytkownika.Znany nam schemat obiegu wody na Ziemi jest bardzo ogólny i uwzględnia zarówno wodę słoną, słodką i zanieczyszczoną, tą znajdującą się w oceanach, rzekach i pod ziemią.. Nie korzystaj z bieżącej wody do namoczenia talerzy - zatykając zlew, oszczędzisz 50% niezbędnej do tej czynności wody.. Potencjalna oszczędność: kilka-kilkanaście złotych miesięcznie.Zgodnie z danymi producentów, perlator potrafi oszczędzić od 15% do 60% wody; 7..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt