Sprawdzian wiadomości z lektury akademia pana kleksa

Pobierz

Skomentuj.. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. 17 pytań.. Sprawdź jak dobrze znasz treść książki.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Akademia pana KleksaAkademia pana Kleksa - sprawdzian wiadomości ze znajomości treści lektury.. Tristan i Izolda - bohaterowie legendy celtyckiej, związanej z opowieściami z cyklu arturiańskiego.Innego dnia w Akademii zjawił się jakiś obcy mężczyzna i kazał zaprowadzić się do pana Kleksa.. Przy jakiej ulicy mieściła się Akademia Pana Kleksa?. Uczniowie mogą bawić się przy użyciu piłki będącej globusem (w ten sposób uczą się też geografii).. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) Ogółem w akademii uczyło się a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch c) dwudziestu czterech d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4) Pan Kleks .Quiz: Akademia pana Kleksa - test znajomości lektury Test ze znajomości lektury szkolnej Jana Brzechwy pod tytułem "Akademia pana Kleksa".. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymujesz 1 punkt..

Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa.

4.Sprawdzian ze znajomości lektury Jana Brzechwy pt. "Akademia Pana Kleksa" #akademiapanakleksa #janbrzechwa #brzechwa.. Arkusz uwzględnia zadania typowe dla sprawdzianu po klasie VI(zadania zamknięte, zadania z luką, zadania dłuższej wypowiedzi pisemnej, zadania na dobieranie) i jest formą wprowadzenia uczniów kl. IV w specyfikę .test z lektury pt.''Akademia Pana Kleksa'' test dla klas IV zapraszam wszystkich tych, co są z klasy IV :)Sprawdzian dotyczy lektury "Akademia pana Kleksa" i składa się z pięciu pytań, a właściwie zadań, z którymi uczniowie muszą się zmierzyć.. W zadaniu drugim należy uzupełnić zgromadzonymi w ramce zwrotami tekst z lukami.. Zawiera nieodpowiednie treści?. doggyster 3 lata temu.. Pytania z treści lektury dla 4 klasy szkoły podstawowej.1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy: a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) W akademii uczyło się: a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch uczniów c) dwudziestu czterech uczniów d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4 .Akademia pana Kleksa - test z lektury.. Zobacz, ile pamiętasz z dzieciństwa o Akademii Pana Kleksa, rozwiąż nasz quiz!Akademia Pana Kleksa - quiz wiedzy o niezwykłej książce..

Sprawdzian w ...Lista pytań z lektury Akademia pana Kleksa.

Wtedy pojawił się szpak Mateusz z listem od pana Kleksa, w którym objaśniał, jak Adaś ma sterować, by wrócić do domu.. Rozwiąż test.. Kim był Mateusz, zanim został szpakiem?. Bardzo polecam!. Powiązane z testem z Akademii pana Kleksa.. Przez kogo budzeni są uczniowie w Akademii?AKADEMIA PANA KLEKSA • SPRAWDZIANY • pliki użytkownika dorotkar przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • AKADEMIA PANA KLEKSA TEMATY WYPRACOWAŃ.doc, AKADEMIA PANA KLEKSA TEST 2.docZ czasem Adaś zaczął tęsknić za Akademią Pana Kleksa.. Mimo że czas akcji nie jest określony, możemy z łatwością wyobrazić sobie, że to baśń współczesna.. Wszyscy uczniowie byli ciekawi, w jakiej sprawie przyszedł nieznajomy.. 1. Podaj imię i nazwisko autora książki pt. "Akademia pana Kleksa".. "Akademia pana Kleksa" - streszczenie szczegółowe - strona 7, Historia o księżycowych ludziach Gdy chłopcy przynieśli senne lusterka panu .Składnia zdania pojedynczego - sprawdzian kl. VI.. Po kilku godzinach lotu dotarł z Mateuszem do Akademii.. Autorem "Akademii Pana Kleksa" jest: Akademia Pana Kleksa - sprawdzian z lektury DRAFT.. Gdzie znajdowała się Akademia pana Kleksa?. Po długiej rozmowie pan Kleks wskazał na Adasia i Andrzeja , wyjaśniając, że jego rozmówca przyszedł z bajki o śpiącej królewnie i siedmiu braciach.Play this game to review Education..

Rozwiąż test z lektury i sprawdź!1.

a) na placu Czterech Wiatrów b) na ulicy .Test z ''Akademii Pana Kleksa'' Jana Brzechwy.. Powodzenia Liczba pytań: 10 Poziom: Trudny Rozwiązany: 1293 razyPamiętasz sprawdzian z tej lektury ?. Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się!Test ze znajomości lektury "Akademia pana Kleksa" J. Brzechwa Przy każdym z pytań zaznacz tylko jedną prawidłową odpowiedź.. Zabawa nieodłącznie im towarzyszy przy porannym wstawaniu, myciu się, przy posiłkach, a także przy lekcjach.1.Sekrety pana Kleksa Z każdym dniem pan Kleks kurczył się, a Alojzy zachowywał się tak, jak się mu podobało.. Przyprowadza do szkoły swych dwóch synów - Anatola i Alojzego, z których drugi okazuje się lalką o niszczycielskich zapędach.. Quiz w Poczekalni.. Akademia Pana Kleksa .. "Akademia pana Kleksa" - sprawdzian z lektury.. Odpowiedź na poniższe pytania.. Napisz list do pana Kleksa, w którym poprosisz go o przyjęcie do Akademii.. Jeszcze jedna cecha różni książkę J. Brzechwy od pozostałych baśni - przewaga pogodnego, radosnego nastroju, spora dawka humoru.Akademia Pana Kleksa jest takim właśnie miejscem, które uczy przez zabawę.. #lektury #dladzieci.Akademia Pana Kleksa - jedna z najbardziej znanych polskich książek i filmów dla dzieci.. Zapraszam do rozwiązywania..

Sprawdź się na tym sprawdzianie .

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Agnieszka Pyznar; Spotkanie nad morzem - sprawdzian ze znajomości lektury w klasie IV Małgorzata Lizun; Sprawdzenie stopnia zrozumienia i zapamiętania lektury "Akademia pana Kleksa" Jana Brzechwy.. Udostępnij.. Pan Kleks miał na imię Ambroży.. Jak miał na imię Pan Kleks ?. Obiecał wtedy panu Kleksowi, że już nigdy nie będzie latał.Co ciekawe, utwór "Akademia pana Kleksa" jest złożony z kilku baśni.. .Lektura Akademia pana kleksa to ciepła i pełna humoru lektura do 3/4 klasy.. Akademia pana Kleksa - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Akademii pana Kleksa.. Ile lat ma Adam Niezgódka?. W co przemienia się pan Kleks na końcu książki?. W akademii mogli uczyć się chłopcy tylko Ci którzy mieli imiona zaczynające się na literę A.. Osoby rozwiązujące ten quiz osiągają średni wynik 88%.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Test: Akademia Pana Kleksa - sprawdzian wiadomości Opis testu: W tym teście zawarte są pytania z filmu Akademia Pana Kleksa.. Wyślij zgłoszenie .Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Akademia pana Kleksa Jana Brzechwy.. A może miałeś go nawet dzisiaj .. Akademia pana Kleksa mieściła się przy ulicy Czekoladowej.. Małgorzata Tarabasz; SPRAWDZIA Z LEKTURY - "Skąpiec" Moliera Ktarzyzna Skolimowska Pamiętaj nie używaj ołówka ze ściągą bo nauczyciel zna ten trick i dostaniesz pałę .. (0-5) a) Dlaczego rodzice oddali Adasia do Akademii pana Kleksa?. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jak dobrze pamiętasz przygody Pana Kleksa i jego podopiecznych?. Jak dobrze znasz "Akademie Pana Kleksa" .Sprawdzian zaplanowany został jako podsumowanie omawiania lektury "Akademia pana Kleksa" w klasie IV, sprawdza znajomość tekstu oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt